14 Şubat Sevgililer günü Özel Malta Turu (2019)

350.00 Euro'den itibaren

1. GÜN

İSTANBUL - MALTA
HAVALIMANI Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05:30’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:05’da Malta’ya hareket. Yerel saat ile 08:35’de Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile, Panoramik turumuzu tamamlayıp otellerimize transfer. Ekstra Turlara katılmak isteyen yolcularımız, Havalimanında sonra yapılacak olan Panoramik tur’da rehberimizin önerdiği, ekstra turlara katılmak için rehberimize kayıt yaptırabilirler, aşağıda belirtilen fiyatlar geçerli olacaktır.

2. GÜN

MOSTA - MDINA – VALETTA (GAME OF THRONES) MARSAXLOKK
Hotelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Mosta, Mdina, Valletta turumuza katılabilirler, Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla düzenlenecek olan tam gün Malta turumuz için, rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine  sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki  bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi,  Katedral,  Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontanella cafede eşsiz manzara eşliğinde mola vereceğiz, arzu eden misafirlerimiz, cafenin dünyaca meşhur ürünleri olan pastaların tadına bakabilirler, kahvelerini, caylarını yudumlerken manzaranın tadını cıkartabilirler. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz sonrasında, ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlokk ile devam ediyoruz, burası balık restoanları ve renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü Limanı ve Adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel Akdeniz köyüdür, Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk cıktığı bölge olarak bizim icin ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotograf molası ve serbest zamanın ardından gezilerimiz sonrası otellerimize  dönüyoruz.  
(Ekstra tur ücreti kişi başı 60.00 Euro)

3. GÜN

GOZO ADASI – DWEJRA - T'PINO KİLİSESİ - VİCTORİA RABAT - XELENDI – MGARR-COMINO DENIZ
Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla, Sabah rehberimizin belirtiği Gozo adasına geçiş icin Cirkewwa limanına geçiyoruz,  feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz.  Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’ nın en önemli dalış noktalarından biri. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’ den açık denize çıkıp Mavi Pencere’ nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da var(Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir)  Buradan eski tarihte küçük bir şapel  olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz.  Öğle yemeği ve serbest zaman icin balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz arzu eden misafirler denz mahsullerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler, Yemek sonrası  Gozo Adasının başkenti   Victoria Rabat'a  varıyoruz. St. George bazalikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyoruz sonrasında aracımız ile Mgarr  limanına gelip feribot ile Comino adasına geçiyoruz, hep birlikte muhteşem akvaryum misali turkuaz renkli sularda yüzme molası ile serinleyerek Blue Lagoon filmin çekildiği plajda denizin tadını çıkartıyoruz, sonrasında yine feribotla Malta’ya geçiş yapıp otellerimize dönüyoruz. 
Gozo Adası Turu: 65 Euro Kişi Başı

4. GÜN

POPEYE VILLAGE TURU MALTA - İSTANBUL
Kahvaltısı sonrası oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyoruz ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Popeye’s Village turumuza katılabilirler, Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla Belirtilen saatte hareket ile 1980 yılında Temel Reis filminin cekildiği Popeye Village’e  varıyoruz. Burada hem köyü  geziyoruz hemde Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovlarını seyrediyoruz ve deniz  manzarası esliginde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Tur sonrası Hotellerden toplama ve havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile  saat 20:15’de İstanbul’a hareket. Saat 00:35’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.   
(Ekstra tur, kişi başı 40.00 Euro)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Malta - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti  
 •  Istanbul çıkışlı Türkce Rehberlik (25 pax ve üzeri gruplarda)
 •  Malta Luqa Havalimanına varış sonrası, Panaromik sehir turu
 •  Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri 
 •  Havaalanında Türkçe karşılama ve Türkçe yardım 
 •  Seçilecek kategorideki otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama  
 •  Havaalanı vergileri
 •  Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

UÇUŞ DETAYLARI

Türk Havayolları ile

TK1369 İstanbul - Malta 08:05 - 08:35
TK1372 Malta - İstanbul 20:15 - 00:35
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
14 Şubat 2019
17 Şubat 2019
350.00 Euro 500.00 Euro 350.00 Euro 2 - 12 Yaş -630.00 Euro

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro) 
 •  Yurtdışı çıkış fonu 15 TL  
 •  Programlarda belirtilen Ekstra Turlar 
 •  Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Önemli Bildiri;
Ekstra turlar, 16 kişinin altında kaldığı taktirde İngilizce yapılacaktır. 
Ekstra turlarda, Hava koşulları ve Katılıma göre tur programlarında değişiklik olabilir,
Ekstra turlarda, ören yeri girişleri, öğle yemekleri, ekstra tur fiyatlarına dahil değildir, opsiyoneldir,
Ekstra Turlarda,  0-5 yaşa kadar olan çocuklar ücretsiz, 12 yaşa kadar olan çocuklar için
%50 indirimli ücret alınacaktır, 13 yaş ve üzeri olan misafirlerimiz yetişkin olarak değerlendirilmektedir, 
Ekstra turlara kayıt yaptırmak isteyen misafirlerimiz, Ekstra tur taleplerinizi en geç İstanbul Atatürk havalimanında, rehberimize iletmenizi rica ederiz,