Van Ağrı Kars Turu ( Pegasus ile Uçak Gidiş Yataklı Tren ile Dönüş )

2200.00 TL'den itibaren

1.Gün: ESKİŞEHİR- İSTANBUL – PEGASUS İLE UÇAK YOLCULUĞU – VAN – GEVAŞ Eskişehir’de siz değerli misafirlerimiz ile buluşma ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış. Uçuş saatimize göre check in işlemleri sonrasından Sabah Van Havaalanına varış sonrası Meşhur Van kahvaltısı ikramı ardından Gevaş ilçesinden teknelere binerek Akdamar Adası’na hareket. Kral Gakik adına yapılmış olan kilise ve kabartmalar hakkında alacağımız bilgiler sonrası, tekrar teknelere binerek yarım saat yolculuk sonrası Gevaş’a varış. Van denilince akla ilk gelen Van Kedisi’dir. Van Kedi evini ziyaret ediyoruz. Van dışına çıkarılması yasak olan, özel alanlarında görebileceğimiz Van kedi evi ziyaretimiz sonrasında; Van için meşhur olan Urartu Gümüş Sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak için Gümüş atölyesine uğruyoruz. Burada yapacağımız alışveriş ardından vakit durumuna göre Van Kalesi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Urartulara ait birçok eser ve yapının sergilendiği kale gezimiz sonrasında fotoğraf çekimi sonrasında otelimize yerleşiyoruz. (Van Konaklama)
   2.Gün: VAN -MURADİYE ŞELALESİ – AĞRI DAĞI – İSHAK PAŞA SARAYI – KARS Sabah kahvaltımız sonrasında Muradiye şelalesine hareket. Coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayacaksınız. Sonrasında Çaldıran Savaşının geçtiği, Tendürek Dağ içerisinde volkanik etkilerin görüldüğü, Ağrı Dağı Manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varıyoruz. Bura da İshak Paşa Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından , Harem / Selamlık bölümlerine kadar en ince detayları ile düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa Sarayının büyüleyici atmosferinde ki gezimiz sonrasın da Iğdır istikametine doğru yola çıkıyoruz. Iğdır’a geldiğimiz de rehberimizden Soykırım Anıt ve Müzesi hakkında aldığımız bilgiler sonrasında; Ermenistan sınırında yer alan Metamazor Nükleer Santralini çıplak gözle görebiliyoruz. Bura da yolculuğumuz sonrasında Kars istikametine hareket ve Kars da ki otelimize varış. (Kars / Ağrı Konaklama)
3.Gün: KARS - SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ – KAFKAS GECESİ ETKİNLİĞİ Sabah kahvaltısı sonrası , Kars Müzesi , Kafkas Cephesi Müzesi , Cheltikov Evi , Tarihi Taş Köprü , Rus şiirinin güneşi olarak bilinen Puşkin’in de yıkandığı tarihi Osmanlı Hamamları , Namık Kemal Evi ve Katerina Sarayı , Evliya Camii , Kümbet Camii ve Defterdarlık Binası Vali Konağı turumuzun ilk gezi noktalarındandır. Serbest zaman dilimi ve alışveriş ardından Kars Kalesi ve Beylerbeyi Sarayını panoramik gördükten sonra , Sarıkamış istikametine hareket. Şehit olmuş 90 bin askerimiz anısında hazırlanmış Sarıkamış Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Katherina köşkünü görüyor ve rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında otelimize dönüş ve otelde dinlenme ardından akşam eğlencesi için , Kaz etli ve yöresel tatlardan oluşan ; Kafkas Dansları eşliğinde gece eğlencesini yaşıyoruz. Gece sonunda otelimize dönüş ve konaklama. ( Kars Konaklama )
4.Gün: BOĞATEPE KÖYÜ – PEYNİR MÜZESİ – ÇILDIR GÖLÜ Kahvaltı sonrası ülkemiz de grevyer peynirinin ilk üretim yeri olan Morapak – Karapapak-Terekeme  köyü olan BOĞATEPE Köyüne hareket. Peynir Müzesi ve üretimini gördükten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasın da kışın tamamen buz tutan Çıldır Gölü’ne hareket. Gölün kendi balığı olan Sarı Balık’tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Buz tutmuş göl üstünde At Kızağı ile bu anın keyfini yaşıyoruz. ( Göl üzerinde buzlar erişmiş ise gezimize göl çevresinde gerçekleştireceğiz ) Göl üzerinde ki gezimiz esnasında eğer şanslıysak buzu kırıp , balıkçılar ile birlikte balık avlıyoruz. Çıldır Gölü gezimiz sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme. (Kars Konaklama)
5.Gün: ANİ ANTİK KENTİ- KARS – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE TREN YOLCULUĞU Kahvaltımız sonrasında gezimize Ani Antik Kenti ile devam ediyoruz. Arpaçay Nehri ve Ermenistan sınırında bulunan Ani Antik Kenti gezimiz de Tarihi Surlar, Bezirhane , Kiliseler , İpek Yolu Köprüsü , Menüçehr Camii , Büyük Hamam , Ateşgede Tapınağı bazı ziyaret noktalarımızdan. Ani ziyaretimiz sırasında Bakireler Manastrı , İçkale ve Kızlar Kalesi ; Selçuklu Kervansarayı , Kral Gagik Kilisesi ve Gürcü Kilise ise panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Ani gezimiz sonrasında rehberimizin belirleyeceği vakit durumuna göre Tren saatini bekliyoruz. Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Tren Garı’ndan Ankara istikametine hareket. 23.55
6.Gün: ERZURUM – ERZİNCAN – DİVRİĞİ – BOSTANKAYA – ANKARA- ESKİŞEHİR Erzurum, Erzincan istikametinden; saat 10.51’de Divriği de verilecek 2.5 saat mola ile dileyen misafirlerimiz kahvaltı yapabilir ve çevreyi gezebilirler. Divriği’den saat 13:33 hareket ettikten sonra, Bostankaya 15.55 de verilecek 3,5 saat mola sonrasında 19.25’de tekrar hareket. 30 saat sürecek yolculuk sonrasında saat saatlerinde 05.15’de Ankara Gar’a varış. Sonrasında Eskişehir’e geri dönüş.
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
14 Ocak 2020
28 Ocak 2020
2,200.00 TL 2,200.00 TL -
FİYATA DAHİL HİZMETLER   
·         Turistik Doğu Ekspresi İle Yataklı Vagon Kars - Ankara Tren Bileti    
·         Eskişehir İstanbul Eskişehir Arası Havaalanı Transferi 
·         Pegasus ile İstanbul - Van Uçak Bileti 
·         1 Gece Yarım Pansiyon Van Konaklama 
·         1 Gece Oda Kahvaltı Kars Konaklama 
·         2 Gece Yarım Pansiyon Kars Konaklama / Ağrı Konaklama 
·         1 Gece Yataklı Vagonda Konaklama 
·         Özel Araçlar İle Ulaşım 
·         Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 
·         Seyahat Sağlık Sigortası  
EXTRA HİZMETLER     
·         Fiyata Dahil Olduğu Belirtilmemiş Tüm Hizmetler 
·         Öğle Yemekleri 
·         Otelde ve Yemekler de Alınan İçecekler 
·         Extra Organizasyonlar ( Akdamar Adası Tekne Ücreti , Kafkas Gecesi , Molalar Esnasında Belirtilen Geziler vb.) 
·         Çıldır Gölü Kızak Kızak Keyfi ( Hava Şartlarına Bağlı )   
           Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri