Erzurum Kars Turu ( Yataklı Tren ile Gidiş Uçak İle Dönüş )

1950.00 TL'den itibaren

1.Gün: ESKİŞEHİR – ANKARA – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE TREN YOLCULUĞU Eskişehir’de misafirlerimiz ile buluşma ardından, Ankara’ya hareket. Saat 16.55 de bineceğimiz Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonda ki kompartımana yerleşme. Turistik Doğu Ekspresi yolculuğu sonrasında Anadolu içlerinde yol alacağız. (Tren Konaklama )
2.Gün: KEMALİYE – ERZİNCAN – ERZURUM Sabah saat 06.05 sularında İliç tren İstasyonu'na varış. Tren İliç istasyonunda 3 saat mola verecektir. Sonrasında 10:59 Erzincan’ a varış, Tren Erzincan İstasyonunda 3 saat bekleyecektir. Verilen molalardan sonra saat  17:33’de Erzurum istasyonuna varış. Erzurum da bizleri bekleyen aracımıza binerek, otelimize doğru hareket ve günün yorgunluğunu otelimizde dinlenerek çıkarıyoruz. ( Erzurum Konaklama )  
3.Gün: ERZURUM – SARIKAMIŞ - KARS – ANİ HARABELERİ –KAFKAS GECESİ   Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Erzurum’dan ayrılıp Sarıkamış istikametine hareket. Şehit olmuş 90 bin askerimiz anısında hazırlanmış Sarıkamış Şehitliğini ziyaret Ettikten sonra, Kars istikametine hareket Kars bölgesinde ilk olarak Ani Ören Yerine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Menucehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla Ebul Muammeral Camii ( Boz Minare ) , Kurtarıcılar ( Keçeli ) Kilisesi, TigranHonents , Büyük Kral II.Gagik tarafından yaptırılmış AbughamrentGregor Kilisesini görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesini ( Genç Kızlar Kilisesi ) , Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedrali ( Fethiye Cami ) ve son olarak Havariler Kilisesini görüyoruz. Antik Kent gezimiz sonrasında hava ve yol durumuna göre     ( Opsiyonel Olarak ) Boğatepe Köyü gezisi ve Peynir Müzesi görülmesi ardından ;  Kars Kaşarı ve Gravyer peyniri hakkında rehberimiz bilgilendirmesi sonucunda Kafkas Gecesine katılmak üzere restoranımıza hareket. Yöresel akşam yemeği ve eğlence sonrasında gecenin ilerleyen saatlerinde otelimize varış ve günümüz sona eriyor. (Kars Konaklama)
4.Gün: KARS MERKEZ – KARS MÜZESİ – KARS KALESİ – HAVAALANI Sabah kahvaltımız sonrasından Kars Merkez gezimizi yapıyoruz. Kars Müzesi sonrasında Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali Konağı, Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü Şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan AleksanderNevsky Katedrali ( Fethiye Cami ) gezilerimizin sonunda öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğimiz sonrasında Çıldır Gölüne Hareket, gölde ki duruma göre isteğe bağlı kızak keyfi yapabilirsiniz. Çıldır gölü gezimizin ardından havaalanına hareket ve Kars İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
16 Ocak 2020
19 Ocak 2020
1,950.00 TL 1,950.00 TL -
FİYATA DAHİL HİZMETLER
·         Turistik Doğu Ekspresi İle Yataklı Vagon Tren Bileti
·         Eskişehir – Ankara – İstanbul Arası Transfer Hizmeti
·         Pegasus Hava Yolları ile Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
·         1 Gece Erzurum da Otel Konaklaması – Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği Dahil
·         1 Gece Kars da Otel Konaklaması – Kahvaltı Dahil
·         1 Gece Yataklı Vagonda Konaklama
·         Kars – Erzurum Arası Özel Araçlar İle Ulaşım
·         Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
·         Seyahat Sağlık Sigortası
EXTRA HİZMETLER
·         Fiyata Dahil Olduğu Belirtilmemiş Tüm Hizmetler
·         Öğle Yemekleri
·         Otelde ve Yemekler de Alınan İçecekler
·         Extra Organizasyonlar – Kafkas Gececsi
·         Çıldır Gölü Kızak Keyfi ( Hava Şartlarına Bağlı )
·         Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri