İtalya - Slovenya - Avusturya Turu

690.00 Euro'den itibaren

1. GÜN

İSTANBUL – MİLANO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05.30’de hazır bulunulması. Check–in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1873 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’dA Milano’ya hareket. Yerel saat ile 09.45’te Milano’ya varışın ardından özel otobüsümüzle Milano şehir turumuzu yapıyoruz. İtalya’nın moda başkentindeki  turumuzda dünyada kent merkezine en hakim katedral olarak kabul edilen gün boyu her zaman kalabalık Duomo,  Duomo Meydanında, katedralin hemen yanında camdan dev kubbeli ve dört kollu dev pasajın kapısından girdiğiniz anda görkemini ve ihtişamını hissedeceğiniz tüm dünyada en çok fotoğraflanan iç mekanlardan Galleria Vittorio Emanuele, Milano’nun küçük Venedik gibi canlı bölgesi Navigli görüldükten sonra Milano ya sadece 50 km uzaklıkta olan İsviçre sınırında küçük doğa harikası Como gölüne gidiyoruz. Harika manzaralar arasında geçireceğiniz serbest zaman sonrasında Milano ya dönüş, serbest zaman, otelimize yerleşme.Geceleme otelimizde.

2. GÜN

MİLANO GARDA GÖLÜ VERONA
Sabah kahvaltısının ardından etrafında 20 ye yakın kasabanın yerleştiği İtalya'nın cennet köşelerinden Garda gölüne hareket ediyoruz.  Yüzyıllar boyunca İtalyan soylulara ve zenginlere ev sahipliği yapmış. Günümüzde ise hem İtalyan Sosyetesini hem de Hollywood Ünlülerinin İtalyadaki tatil tercihlerinden Garda gölü gezimizden sonra sadece 50 dakika uzaklıktaki Verona'ya hareket ediyoruz. Verona'ya varışımıız takiben yapacağımız şehir turunda İtalya’nın en büyük ikinci nehri olan Adige Nehrinin üzerine yapılan Scaligero köprüsü , 354-1356 yılları arasında savunma amaçlı inşa edilen Ortaçağ döneminden kalma tarihi bir kale olan  Castel Vecchio, etrafı her biri birer İtalyan mimarisi örneği olan binalar ile çevrili ve oldukça geniş bir alana sahip, sokak sanatçıları,dükkanlar, kafeler, turistik eşya tezgahları ile dolu şehrin tam kalbi Erbe meydanı; Romeo ve Juliet’in geçtiği şehir olarak ünlü olmuş Verona da turist akınına uğrayan İngiliz edebiyatçısı Shakespeare‘in romantik eserinde yer alan ölümsüz kahraman Juliet‘ten esintiler bulabileceğiniz  Juliet’in evi, Birinci yüzyılda inşa edilen en iyi şekilde korunarak günümüze kadar gelmesi sağlanmış günümüzde hala uluslararası alanda büyük ölçekli etkinliklere ev sahipliği yapan Arena di Verona, Birbirinden güzel İtalyan mimarisine sahip anıtsal yapılar ile çevrili meydan olan Piazza dei Signori, mağazaların, dükkanların ve kafelerin yer aldığı Verona’nın iki önemli meydanlarından Piazza Bra ve Piazza Erbe‘yi birleştiren Via Mazzini, pek çok kafe, restoran ve dünyaca bilinen ünlü binalar ile çevrili Piazza Bra görüldükten sonra serbest zaman, otelimize yerleşme , geceleme otelimizde.

3. GÜN

VERONA – VENEDİK - LJUBLYANA
Sabah kahvaltısından sonra İtalya nın en çok turist çeken suların içinde en ilginç şehri Venedik’e hareket ediyoruz.
Venedik şehir turumuzda görülecek yerler ; siyasi ve dini olayların merkezinde yer almış, günümüzde sosyal hayatın en canlı olduğu noktaların başında gelen yıl içerisinde çok sayıda kültürel organizasyona ev sahipliği yapan  San Marco Meydanı,hemen yanı başında Ayasofya dikkate alınarak inşa edilmiş San Marco Bazilikası, Görkemiyle kente denizden gelenlerin ilk dikkatini çeken yapı olan Dükler Sarayı, üzerinde yoğun bir su trafiğini, çevresinde ise birbirinden güzel pek çok tarihi yapıyı barındıran Büyük Kanal, Büyük Kanal üzerinde bulunan geçiş yollarının en eskisi olan Rialto Köprüsü, kenti veba salgınından kurtardığına inanılan Hz. Meryem adına 1687’de inşa edilmiş Santa Maria della Salute Bazilikası, 99 metre yüksekliğe sahip Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Venedik de görülecek yerleri bitirdikten sonra serbest zaman. Akşam üstü saatlerde Venedik den 2016 yılında Avrupanın en yeşil kenti ödülünü alan Ljublyana ya hareket. Ljublyana varışımızı takiben şehir turumuzda İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongre Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görüldükten sonra otelimize yerleşme ,serbest zaman.Geceleme otelimizde.

4. GÜN

LJUBLYANA – BLED GÖLÜ – HALLSTATT GÖLÜ - SALZBURG
Sabah kahvaltısı sonrası sürekli fotoğraflarını görüp iç çektiğimiz “Keşke ben de bir gün orada olsam !” diyeceğiniz Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren Bled gölüne hareket. Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bled gölünde verilecek serbest zamanda yaklaşık 50 dakika sürebilecek tam tur göl turu yapabilir, küçük gezi tekneleri ile gölde gezinti keyfini yaşabilir, bir miktar ücret ödeyerek çıkabileceğiniz Bled kalesinden muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz.  

Bled gölü turumuz sonrası dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. 
Göl kıyısına kurulmuş ve etrafı dağlarla çevrilmiş olan büyüleyici kasaba Hallstatt muhteşem doğal güzelliği ve görselliği ile  UNESCO dünya mirası listesinde yerini almış.  Tüm renkleri barındıran doğası, biraz koyu renkli gölü ve tam bir tasarım harikası ahşap evleriyle dünyanın en güzel köyü Hallstatt da kuğuları ve muhteşem manzarayı izleyerek, göl kenarında yapılacak yürüyüş ve serbest zaman sonrası, 80 km mesafedeki Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Salzburg a varış.Geceleme otelimizde.

5. GÜN

SALZBURG - İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra dünya’da Mozart’ın doğduğu yer ve tuz madenleri ile tanınan Salzburg şehir turuna başlıyoruz. Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg, çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residens Meydanı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için, dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, kuşların ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran  Salzach nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış  ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde dikkatinizi çekecek Mozart'ın doğduğu ev, altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir adam heykeli ile Kapitelplatz'  Birbirinden güzel kafelerin, cıvıl insanların, seyyar kütüphanelerin bulunduğu Mozart’ın ihtişamlı heykelininde bulunduğu Mozartplatz, Barok mimarinin en güzel örneklerinden  Dış cephe kabartmaları, heykelleri ve iç mekânı ile göz alıcı Salzburg Katedrali görüldükten sonra Saat 15:30 da Salzburg  havaalanına hareket ediyoruz. 
Türk Havayollarının TK 1384 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat 22.30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk HY tarifeli seferi ile İstanbul – Milano /Salzburg – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

* Havalimanı vergileri

* Alan/otel /alan transferleri, şehirler arası transferler

* Belirtilen kategori otellerde toplamda 4 gece oda kahvaltı konaklamalar

* Programda belirtilen tüm çevre gezileri

* Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

* Türkçe tur liderliği hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* 15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)

* 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli  

* Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (0-65 yaş : 15 Euro  // 65 yaş ve üstü sürprim uygulanır.)

* Kişisel harcamalar 

* Öğle ve akşam yemekleri

* Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri

Uçuş Bilgileri

Türk Havayolları ile

TK1873 İstanbul Atatürk - Milano  07:40 - 09:45
TK1384 Salzburg  - İstanbul Atatürk 18:50 -  22:30
Tarih Aralığı 2 Kişilik, Kişi Başı Tek Kişi İlave Kişi 1. Çocuk 2. Çocuk
15 Mayıs 2019
19 Mayıs 2019
690.00 Euro 840.00 Euro 690.00 Euro 2 - 12 Yaş -2,070.00 Euro